Kas tai yra ortopedinis čiužinys?
Miegodamas žmogus praleidžia trečdalį gyvenimo, todėl komfortas miegant niekam nekelia abejonių. Ir jeigu nekokybiški korpusiniai baldai gali tiesiog erzinti, tai nekokybiškas čiužinys ne tik suteiks jums diskomfortą, bet ir pakenks jūsų sveikatai. Pernelyg minkštas guolis išprovokuoja stuburo ligas, pernelyg kietas — kraujo apytakos pažeidimą. Tinkamas čiužinys tolygiai paskirsto apkrovimą, atkartoja gulinčiojo kūno kontūrą ir optimalioje padėtyje laiko jį miegant. Būtent, tokie čiužiniai gavo "ortopedinių" pavadinimą.
"Orto" graikiškai reiškia "tinkamas". Ortopedinis čiužinys sukurtas taip, kad žmogui būtų ant jo būtų patogiausia gulėti. Jo konstrukcija garantuoja, kad miegant nebus persikreipimų ir raumenų įtempimo visame stubure. Miegančiojo judesiai nėra sukaustyti — bet kokioje pozoje raumenų apkrovimas yra minimalus. Ortopedinis čiužinys tai aukso vidurys tarp pūkinių patalų ir demblio, neapkrovus čiužinio paviršius išlieka idealiai lygus, o darbinėje padėtyje priima visų kūno išlinkimų formą.
Taškinis elastingumas — tai raktinė charakteristika, leidžianti atskirti ortopedinius čiužinius nuo neortopedinių. Ji apibrėžia, kiek nepriklausomai į apkrovimą reaguoja kiekvienas čiužinio paviršiaus vienetas. Klasikiniu, čiužinio su optimaliu taškiniu elastingumu, pavyzdžiu yra čiužinys su nepriklausomų spyruoklių bloku, kur kiekviena spyruoklė yra įvilkta į atskirą apvalkalą ir yra visiškai savarankiška. Aukštas taškinis elastingumas leidžia čiužiniui maksimaliai tiksliai prisitaikyti prie gulinčiojo kūno, teisingai paskirstant apkrovimą ant audinių ir raumenų, o taip pat išlaikant optimalią stuburo padėtį nepriklausomai nuo pozos.
Tolygus svorio paskirstymas, pasiektas naudojant ortopedinį čiužinį, leidžia maksimaliai atpalaiduoti raumenis, pagerina kraujotaką, ištaiso stuburo panirimus ir pakrypimus, atsiradusius dėl kūno pastovios vertikalios padėties. Tai, savo ruožtu, suaktyvina medžiagų apykaitą ir pagerina miegą.